
Edukacja ekonomiczna wśród najmłodszych uczniów
Ogólnopolski projekt pt. ,,Od grosika do złotówki” jest realizowany w naszej szkole w klasach drugich.
Do projektu mającego na celu edukację finansową najmłodszych przystępują nauczyciele z uczniami w klasie drugiej i kontynuują działania w klasie trzeciej. Program wdrażany jest podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Ponieważ w zajęciach edukacyjnych klas drugich i trzecich szkoły podstawowej nie ma wyodrębnionych przedmiotów nauczania, nauczyciel dostosowuje czas zajęć do aktywności uczniów. (Realizacja projektu trwa 10 miesięcy (klasa druga: grudzień, styczeń-czerwiec, klasa trzecia: wrzesień-grudzień).
Uczniowie odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce "Finanse" i Galaktyce "Oszczędzanie", w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje karty pracy tzw. „Dzienniki podróży”, w których dokumentuje realizację poszczególnych zadań.
Dobór tematyki, na podstawie której nauczyciel realizuje zadania w dużym stopniu jest pozostawiony do jego dyspozycji. Bloki tematyczne pozwalają nauczycielowi na włączenie ich w cykl kształcenia zintegrowanego.
Istotnym elementem edukacji finansowej jest współpraca z rodzicami. Zajęcia dydaktyczne angażują bowiem także rodziców. Nauczyciel przygotowuje ich do pracy z uczniami podczas spotkania, w ramach którego wprowadza w tematykę zajęć. Rodzice aktywnie włączają się na każdym etapie projektu w pracę swoich dzieci. Mogą to uczynić np. poprzez wykonywanie wspólnie z nimi zadań domowych, polegających w części na rozmowie na temat realizowanych w danym dniu treści, czy wypełnianie „Karty bezpieczeństwa”.
Wdrażanie programu jest podstawą do wspólnych działań rodziców i nauczycieli w trosce o bezpieczeństwo i rozwój edukacji finansowej dziecka. Dzieci wracają do domu i proszą opiekunów o rozmowę na temat związany z treścią zajęć, umieszczony na naklejce, którą otrzymują, np. „Porozmawiaj ze mną o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na dworze”.
W trakcie podróży jest też czas, w którym rodzice pełnią rolę konsultantów dokonują analizy, w jakiej dziedzinie ich dziecko oszczędza najlepiej. Wnioski z tych obserwacji stanowią bazę do dalszej pracy nauczyciela i uczniów.
Wychowawczynie klas drugich
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego
W I półroczu 2021/2022 odbyła się olimipiada wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka.Plus.
Udział wzięło 68 uczniów z klas III - VIII.

Kinga Magiera
Szanowni Państwo,
o pozytywnym wyniku wymazu Covid u dziecka z grupy Sówki z Przedszkola Samorządowego
w Nowym Brzesku z przykrością informujemy, że dzieci z grupy Sówki,
które uczęszczały do przedszkola przed feriami będą
objęte kwarantanną domową do 24 stycznia 2022 r.
Z poważaniem
Wicedyrektor
Alicja Sendek
Przekazanie darów z akcji charytatywnej "Paczuszka dla maluszka"
Razem mamy moc!
Koordynatorzy
Alicja Sendek i ks. Sebastian Nocoń
PS Uczniowie, którzy nie otrzymali jeszcze pochwał z zachowania za włączenie się w akcję charytatywną proszeni są o przekazanie informacji do swojego Wychowawcy lub katechety.
Razem na święta! - podziękowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki
Otrzymaliśmy dyplom dla Zespołu Przedszkolno-Szkolnego za udział w świątecznych akcjach.
Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom za włączenie się w nasze przedświąteczne działania.
U nas, tak samo jak w 7 800 szkołach w całej Polsce, uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy i wykonywali dekoracje świąteczne, przygotowywali kartki z życzeniami dla starszych osób.
Celem podejmowanych inicjatyw jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
