
List od Świętego Mikołaja
Dzieci po rozpakowaniu worka z prezentami, ćwiczyły umiejętności słuchowo-językowe i matematyczno-logiczne układając działania do zadań z treścią.
Była chwila zabawy ruchowej przy skocznej muzyce, która polegała na wcieleniu się w postać Mikołaja przeciskającego się przez komin lub okno, a także chwila relaksu i wyciszenia z wykorzystaniem miseczki napełnionej wodą.
W ramach prezentu dla Mikołaja, który ma się zjawić u nas już niebawem, każda z grup wykonała piękny portret autora listu.
To był dzień dziecięcych marzeń o Mikołaju oraz kolejny zdany test na umiejętność współpracy w grupie.



Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w naszej zakładce "Galeria"
Materiał przygotowała wych. Anita Maćkowska
Propozycja wycieczki "Poznaj Polskę" dla starszych klas
Kliknij aby poznać ofertę: Wycieczka w ramach projektu
Szanowni Państwo
W Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Nowym Brzesku po przeprowadzonym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną dochodzeniu epidemiologicznym w dniu 29.11.2021r. decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Proszowicach uczniowie klasy IVb objęci zostają kwarantanną domową w okresie od 29.11.2021r. - 03.12.2021r.
Na podstawie Opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Proszowicach w porozumieniu z Organem Prowadzącym Szkołę uczniowie klasy IVb przechodzą w tryb zdalny nauczania od 30.11.2021r. do 03.12.2021r.
Pozostałe oddziały w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Nowym Brzesku mają prowadzoną naukę w trybie stacjonarnym w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Nowym Brzesku.
Dyrekcja Zespołu Przedszkolno - Szkolnego
W Nowym Brzesku
W Królestwie Skarbnika
Pobyt w Kopalni rozpoczęliśmy od zjazdu windą górniczą, który był dla uczniów momentem różnorodnych emocji. Trasa zwiedzania obejmowała spacer korytarzami kopalni i oglądanie podziemnej ekspozycji z wykorzystaniem multimediów.
Podczas wyprawy solnymi korytarzami młodzi turyści poznawali legendy związane z kopalnią , oglądali pierścień Świętej Kingi i jej relikwie znajdujące się w Kaplicy.
Najbardziej zaskakujące było spotkanie z dobrym Duchem kopalni Skarbnikiem. W czasie spotkania uczniowie wykazali się dużą aktywnością i wiedzą zdobytą podczas zwiedzania.
Skarbnik obdarował wszystkich woreczkami soli.
Był również czas na zakup pamiątek, posiłek i zabawy w Komorze Ważyn.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszej w Galerii i na szkolnym facebooku.
[Tekst: wych. G. Jakubowska, foto: ks. S. Nocoń]
Niezapomniana wyprawa w przeszłość klas piątych i szóstej
W dniu 24 listopada 2021r. wybraliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Była to dla nas podróż w czasie, ponieważ dzięki spektaklowi w Teatrze „Groteska” „Kapelusz za sto tysięcy”, śpiewająco przenieśliśmy się w lata sześćdziesiąte XX w. Sztuka jest adaptacją teatralną, gdyż została oparta o książkę Adama Bahdaja o tym samym tytule.
Za sprawą głównej bohaterki – przebojowej Krystyny (o tajemniczo brzmiącym pseudonimie „Dziewiątka”) rozwiązywaliśmy zagadki detektywistyczno-kryminalistyczne. Mogliśmy poznać, a nieco starsi - przypomnieć sobie - realia minionych dekad. Wspaniałe kostiumy i charakteryzacje aktorów przywołały dawną elegancję i szyk. Jak na prawdziwy musical przystało, były także rytmiczne piosenki, które w ciekawy sposób uzupełniały treść przedstawienie. Myślę, że każdy z nas zrozumiał, jak ciężka i wymagająca jest praca aktora: musi on umieć nie tylko wczuć się w graną postać, ale jeszcze śpiewać i tańczyć!
Po spektaklu uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej pt. „Sekrety sceny”. Poznaliśmy kulisy tworzenia masek oraz zobaczyliśmy, czym różnią się od siebie lalki teatralne. Na tym nie skończyły się nasze podróże w czasie.
Po wizycie w teatrze udaliśmy się spacerkiem na Rynek Główny, aby zejść do podziemi i zagościć w średniowiecznym Krakowie. Tam zobaczyliśmy jak wyglądało życie mieszkańców miasta w tej epoce. Mogliśmy także poznać legendę o Kraku opowiedzianą przez legendarnego Białego Kruka,któremu użyczył głosu znany krakowski aktor Jerzy Trela. Niesamowite, że tyle wiedzy o dawnych czasach można wyczytać z wykopalisk i z tego, co archeologowie znajdą w ziemi.
Niestety, każda podróż w czasie musi się kiedyś skończyć, nasza również. Wróciliśmy do domów wspominając dzień pełen wrażeń.
Wycieczka została zorganizowana przez panie Wychowawczynie klas Va, Vb, VIa z pomocą pań Polonistek.
(tekst: E. Kiszka)