
Życzenia Wielkanocne od Samorządu Uczniowskiego
Świąteczne koszyczki klasy 8b
Chrześcijański zwyczaj święcenia pokarmów narodził się w średniowieczu. Każdy artykuł umieszczany w wielkanocnym koszyczku ma znaczenie symboliczne.
Oto kilka przykładów :
- baranek - symbol Chrystusa i Jego zwycięstwa życia nad śmiercią
- chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którymi Pan Jezus nakarmił ludzi słuchających na pustkowiu.
- mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Chrystus spożył z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.
- jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi, mogli się także dzielić wzajemną radością z tego, że Zbawiciel jest z nami.
Prośmy aby nasze oczy i serca były otwarte na potrzebujących, cierpiących z powodu panującej epidemii i tych, którzy naśladując Pana Jezusa, służącego potrzebującym, walczą o zdrowie i życie innych.
Prezdentację z nadesłanych zdjęć przygotował ks. Sebastian
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy przede wszystkim zdrowia, radości, wzajemnej życzliwości i pozytywnych myśli. Niech czas Wielkiej Nocy pozwoli na refleksję i zadumę nad tym co w życiu najważniejsze i napełni Państwa serca nadzieją i wiarą w lepszy czas.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Nowym Brzesku
DROGA KRZYŻOWA
W Wielkim Poście uczniowie klas 1-4 na lekcjach religii pogłębiali swoją wiedzę religijną i uczestniczyli w Misterium Męki Pańskiej poprzez celebrowanie nabożeństwa drogi krzyżowej.
Wykonali również w formie plastycznej wybrane stacje drogi krzyżowej.
Oto efekty ich pracy.
Szanowni Rodzice,
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii konieczne jest wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Warunki zamknięcia przedszkoli określa Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Od 29 marca do 11 kwietnia 2021r. ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
W sposób ustalony przez Wychowawczynię danej grupy Rodzice będą otrzymywać za pośrednictwem Internetu materiały z propozycjami zajęć edukacyjnych dla swoich dzieci. Praca zdalna będzie prowadzona w dniach od 29 marca do 9 kwietnia 2021 za wyjątkiem dni wiosennej przerwy świątecznej tj. od 1 kwietnia do 6 kwietnia 2021r.
Wyjątki w pracy placówek wychowania przedszkolnego
Wsparcie w formie zajęć stacjonarnych w przedszkolu na podstawie ww. rozporządzenia mogą uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.
Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Warunek – wniosek rodziców złożony do wicedyrektora Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku, można to zrobić za pośrednictwem e-mail na adres wicedyrektora lub przedszkole.nowebrzesko@interia.pl lub listownie za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
Dyrektor, jako osoba odpowiedzialna za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania przedszkola w reżimie sanitarnym podejmie decyzję o przygotowaniu odpowiedniej ilości miejsc dla dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce.
Alicja Sendek
Wiceyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego
w Nowym Brzesku