Miło jest nam poinformować że w VII edycji Filmowego Konkursu „Patria Nostra” udział wzięła drużyna z naszej szkoły w składzie:
Adam Adamczyk,
Tomasz Kasprzyk
Sebastian Radziszewski
– uczniowie klasy VIII a.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu oraz pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny .
Jest to konkurs drużynowy i polegał na nakręceniu minutowego filmu, animacji, dotyczącej ważnych wydarzeń z historii naszego kraju, wydarzeń z jednego z 52 tygodni w roku. Tematy przydzielane były według kolejności zgłoszeń, na podstawie listy ułożonej w porządku chronologicznym.
Nasza drużyna otrzymała temat trudny – zabójstwo Stanisława Pyjasa w Krakowie. Aby wykonać prace konkursową chłopcy musieli pojechać do Krakowa i nakręcić film, w miejscach związanych z tematem pracy.
W konkursie brało udział 65 drużyn z regionu południowego, czyli z południowej Polski. Chłopcy zajęli 28 miejsce.
Każdy z uczestników konkursu otrzymał wartościowe nagrody rzeczowe i książkowe.
Gratulujmy wysokiej lokaty i życzymy sukcesów w kolejnym konkursie.
Materiały nadesłała Pani wych. Beata Zapała - historyk.
23. września, wpierwszy dzień kalendarzowej jesieni, najmłodsza grupa w naszym Przedszkolu Samorządowym czyli ,,Małe Sówki" otrzymała list od „Pani Jesieni”.
Podczas zajęć dzieci zobaczyły różnorodne dary natury - segregowały je wg rodzaju, układały dowolne kompozycje.
Wspólnie stworzyliśmy postać Jesieni, a na koniec zrobiliśmy zdjęcia w jesiennej ,,fotobudce"
Tym samym wykonaliśmy pierwsze zadanie z naszego
Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Sensoryczny Kogel - Mogel"!
Głównym celem projektu oprócz realizacji ciekawych zajęć dla najmłodszych jest:
- wprowadzenie dzieci w świat sensoplastyki,
- rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni,
- dostarczanie wrażeń dotykowych,
- wspieranie rozwoju zmysłów
Kolejne zadania już w najbliższym czasie.
Bardzo dziękuję za przyniesienie tak licznych ,,darów", które udekorowały nasz „grupowy kącik przyrody”.
W uchwale zapisano: „Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej”.
Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej i szerzej – prawa dziecka do edukacji i wychowania przedszkolnego, zarówno wśród najmłodszych obywateli, jak i dorosłych.
Materiały własne redakcji i zaczerpnięte z internetu.
Święto kreatywności, odwagi i zabawy czyli ,, Dot Day'' odbył się w przedszkolu i szkole podstawowej u pierwszoklasistów!
Dnia 15 września obchodziliśmy w naszych klasach pierwszych i w starszych grupach przedszkolnych ,,Międzynarodowe Święto Kropki", bo coś wielkiego i wspaniałego może rozpocząć się własnie od postawienia na białej kartce maleńskiej kropki, od odważenia się aby zaznaczyć swoją obecność. W tym dniu zachęcaliśmy naszych podopiecznych do mocnego uwierzenia we własne siły i zdolności.
Święto Kropki swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa pt: ,,The Dot'', w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i odkryła swój wielki talent.
Dzień Kropki to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału. Każdy z nas ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, czasem potrzebujemy kogoś, kto ten talent w nas zauważy.
Pierwszoklasiści i przedszkolaki w ,, kropkowych strojach'' zainspirowani historią Vashti pełni energii i zapału przystąpili do tworzenia ,, kropkowych dzieł sztuki''
tj. ,, W kropce się nie mieści'', Mój kropkowy portret'' oraz ,, Kropka -zagadka''.
Przedszkolaki w formie kreatywnych zabaw z motywem kropki małej i dużej ćwiczyły koncentarcję i dokonaliły małą motorykę czyli sprawność dłoni, która jest bardzo ważna dla każdego, nie tylko małego twórcy. "Misie" postawily na indywidualną tworczość a "Słoneczka" chętnie tworzyły swoje kolaże w małych grupach.
Powstały wspaniałe i niepowtarzalne "dzieła'', a dzień upłynął nam w miłej i kropkowej atmosferze:)
Serdecznie zapraszamy do naszej galerii!!!
(Materiały od wychowawczyń klas pierwszych i nauczycieli przedszkola - opracow. redakcja).