
Kochamy Mamę i Tatę!

Zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat
Kolorowe kanapki z warzywami, owocowe sałatki, wegetariańskie szaszłyki i wiele innych pomysłów na wartościowe posiłki dla dzieci można zobaczyć w naszej gakerii.
Zapraszamy, aby obejrzeć jak pierwszolasiści potrafią razem z Rodzicami przygotować smaczne i zdrowe przekąski.

Są to działania, które podjęli nasi uczniowie realizując Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt.
"Nie pal przy mnie proszę”
Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów edukacji antytytoniowej. Powstał w efekcie pracy zespołu interdyscyplinarnego złożonego z pedagogów, lekarzy i psychologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Realizowany jest z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z resortem edukacji, w szerokim partnerstwie lokalnym.
Program wprowadzony został do szkół w II semestrze roku szkolnego 2009/2010 (edycja pilotażowa). Aktualnie realizowana jest XII edycja.
Cel główny programu: zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.
Cele szczegółowe:
- uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
- kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
- uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia
- uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem
- wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą
Założenia programu:
- Przeprowadzenie pięciu zajęć warsztatowych (dwóch dwugodzinnych i trzech jednogodzinnych) w ciągu roku szkolnego, pod tytułem:
1. „Co to jest zdrowie?”
2. „Od czego zależy nasze zdrowie?”
3. „Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?”
4. „Co robić, gdy moje życie jest zagrożone?
5. „Nie pal przy mnie, proszę”
- Realizacja zajęć metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci.
- W programie zawarte zostały uporządkowane treści dotyczące zdrowia (dostosowane do poziomu percepcji dzieci).



Realizacja programu antynikotynowego w klasach pierwszych
Uczniowie klas I a i b realizowali kwietniu i w maju Program „ Nie pal przy mnie, proszę” inicjowany corocznie przez Powiatową Stację Sanepid.
W ramach projektu uczniowie przygotowywali zdrowe kanapki i sałatki.
Wykonywali plakietki z zakazem palenia.
Stosowano metody aktywizujące: burza mózgów, wiersze, krzyżówki, układanki itp..

Foto w galerii: A. Kwiatek i A. Indyka
Wyróżnione w III edycji Konkursu - „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej"
Miło nam poinformować, że uczennice kl. VII a - Wiktoria Ochojska i Olga Samborek otrzymały wyróżnienia w III edycji Konkursu - „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej” – w kategorii praca plastyczna. Z naszej szkoły zostały wysłane trzy prace, w tym dwie zostały wyróżnione. Magdalena Nowak otrzymała dyplom za udział.
Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi, w szczególności harcerzy, najnowszą historią Polski, działalnością harcerstwa podczas II wojny światowej, wojennymi życiorysami harcerzy i instruktorów, a także miejscami pamięci.
Organizatorzy konkursu to Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, Wojewoda Małopolski, Starosta Tarnowski.
Gala finałowa i wręczenie nagród, odbyły się 17 maja 2022 r. - w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie przy ul. Dunajewskiego w Krakowie.
Opiekunem z ramienia naszej szkoły była Pani Beata Zapała.
Gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Sportowy sukces -
I miejsce w rozgrywkach piłkarskich
o puchar Ministra Edukacji i Nauki!
W czwartek dnia 5.05.2022 r. odbyły się zawody sportowe na Stadionie LKS "Nadwiślanka". Turniej piłkarski dla uczniów szkół podstawowych odbył się podczas otwarcia nowego budynku Klubu. Na trybunach oprócz uczniów, nauczycieli, przedstawicieli lokalnego środowiska sportowego gościli przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych a nawet państwowych - Pan Profesor Włodzimierz Bernacki.
Turniej piłkarski został rozegrany z udziałem 4 drużyn. Udział wzięły reprezentacje ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Proszowicach, Szkoły Podstawowej w Kościelcu, Szkoły Podstawowej w Sierosławicach i Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku.

Skład drużyny naszej szkoły to uczniowie z 7 klasy : Adam Adamczyk, Tomasz Gorzałczany, Daniel Jeziorski, Bartek Mietła, Aleksander Zych, oraz uczniowie 8 klasy: Bartosz Gaweł, Krzysztof Jęczmionek, Mikołaj Sendek, Dawid Sroga, Oskar Wielbłąd, Bartłomiej Zapart i Eryk Zawartka.
Emocji oczywiście nie brakowało.

Za piłkarską walkę do ostatniej minuty i pierwsze miejsce w turnieju dziękuje opiekun drużyny Anna Madejska oraz niezawodni Kibice z naszej Szkoły :)
Gratulacje !!!
Zapraszamy do obejrzenia wyboru zdjęć w naszej Galerii - zapożyczone ze strony naszej Gminy, tam można ich zobaczyć więcej.